Make your own free website on Tripod.com

Kırkayak Kültür Merkezi Etkinlikler 

"GELECEK UZUN SÜRER" Filmi Antep Galası (22 Aralık 2011)   


"GELECEK UZUN SÜRER" filminin Antep Galası, Yönetmen Özcan Alper'in katılımıyla Kırkayak Sanat Merkezi düzenlendi. Sankopark Avşar Sinemalarında yapılan gösterimleri 400 kişilik bir sinema sever kitlesi izledi. Gösterim sonunda film yönetmeni Özcan Alper seyircilerle film üzerine söyleşi yaptı."GÖRDÜKLERİMİZ" Fotoğraf Sergisi (3-31 Aralık 2011)

Fotoğraf sanatçıları; Erbil Köker, Erol Metin, Fatih Karadaş, Kemal Vural Tarlan ve Tamer Altay "Gördüklerimiz" isimli sergisine Kırkayak Sanat Merkezi "taşbina"  ev sahipliği yaptı. 3 Aralık günü bir koktyle başlayan sergi yaklaşık bir ay ziyaretçilere açık kalıdı.
"GÖRDÜKLERİMİZ"

Gördük; bize pek de gösterilmek istenmeyenleri… Ankara’nın doğusunu gördük, Güney’in kuzeyini ve kuzeydoğusunu… Karanlıkta çıktığımız yolda güneşe doğru giderken o kızıllığı gördük, sonra sarıyı, maviyi ve yeşili… “Ta ezelden taşkın” olan Antep’in sokaklarında keşfe daldık. Oralarda herkesin, ‘onların değil, bizim’ dediği fıstık ağaçlarının silkelendiği diyârları gördük. Bulutları sevdik, pamuk kozalaklarını okşadık, hayatımızda ilk defa gördüğümüz... Yılan gibi kıvır kıvır kıvrılan yolları geçtik, Yeni-Eski Halfeti tabelaları bulandırırken zihinlerimizi, sular altında boğulmuş Eski Halfeti’yi gördük, buruk bir gülümsemeyle hoş geldiniz diyen, gözleri Fırat’ta, saçları ışıl ışıl....
Ve… Bunları sizler de görün istedik; “Gördüklerimiz”e ortak olun deyi…